Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

За Елмас има две понуди од 20 милиони евра!

Елиф Елмас веќе почна да го привлекува интересот од страна на клубовите. Така менаџерот Емануеле Камарото, открива дека за македонскиот фудбалер има веќе две понуди од 20 милиони евра.

Засега не се откриваат клубовите кои понудиле пари за услугите на Елмас.

Камарото открива дека не очекува бурен преоден рок во јануари, со оглед дека пандемијата придонесе клубовите да работат со загуби, па дури и оние најголемите.

Меѓутоа со оглед на ситуацијата во Наполи, може да бидат продадени неколку играчи, пред се Фабијан Руиз и Кулибали, а за Елмас само ако има некоја добра понуда.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Македонија

На 24.12.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје околу 21.30 часот извршија претрес на дом,...

Македонија

Третиот столб од програмата со која настапи Мицкоски на вонредниот конгрес во Валандово, кој се однесува на зголемување на коалициските капацитети на партијата не...