9 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

ЗАГРЕБ ГО ПРОСЛАВИ БАДНИК СО “ЈОВАНЕ, ЈОВАНКЕ” (видео)

На популарниот Цветен плоштад во Загреб вчера стотици граѓани со жива музика, песни и по некоја пијачка, во духот на традицијата, но не и со заштитни маски го прославуваа Бадник.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести