Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ЗАГРЕБ ГО ПРОСЛАВИ БАДНИК СО “ЈОВАНЕ, ЈОВАНКЕ” (видео)

На популарниот Цветен плоштад во Загреб вчера стотици граѓани со жива музика, песни и по некоја пијачка, во духот на традицијата, но не и со заштитни маски го прославуваа Бадник.

најчитани вести

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Свет

Британски експерти тврдат дека новиот вид, откриен во таа земја, сега инфицира повеќе деца, а тие досега биле најзаштитени. Во САД дури 25 проценти...

Забава

Сцените од реалити програмата редовно ги изненадуваат сите, а овој пат се случи вистинска семејна караница. Едно од најгледаните реалити програми е секако тоа...

Забава

Пејачката Сандра Африка дефинитивно е една од најзгодните на балканската сцена, и тоа од моментот кога се појави на музичката сцена. Иако минаа многу...