11 C
Skopje
понеделник, април 19, 2021
spot_img

МАКЕДОНСКИ МИЛИОНЕРИ: Најмладиот има 6, а најстариот 101 година

Bруто приход во 2019 година од над еден милион денари остварило дете родено во 2013 година, кое заработува преку закупнина, соопшти денеска директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска, пренесе РСЕ.

Според директорката, највозрасниот граѓанин од оваа категорија има 101 година, а највозрасниот граѓанин, кој остварил приход над 10 милиони денари, има 86 години.

Ннајбогатиот пензионер живее во Штип со пензија од 11.000 евра, а скопјанка има најголем приход од игри на среќа во висина од 471.000 евра.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести