10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ТАА БЕШЕ НАЈГОЛЕМАТА ЉУБОВ НА АРКАН – ВОЈНАТА ВО ХРВАТСКА ГИ РАЗДВОИ (фото)

Жељко Ражнатовиќ Аркан пред да биде со Цеца, бил во врска со нејзината хрварска колешка Дорис Драговиќ.

Контроверзниот бизнисмен Небојша Тубиќ Жабац во едно интервју откри дека тој прво бил со Дорис, а раскажа дека Аркан бил луд по хрватската пејачка.

„Беше воодушевен од таа жена. Ми кажа дека тоа не е нормална девојка, туку дека е врв“, вели Жабац.

Извори блиску до Аркан тврдат дека тој ја наговарал Дорис да се пресели во Белград, зашто поради неа размислувал да се разведе од првата сопруга Наталија.

Сепак тие двајца ги прекинале сите контакти, кога Аркан завршил во притвор во 1990 година, а потоа тој ја запозна Цеца во 1993 година, со која се венчаше две години подоцна.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести