Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Еве што предвиде БАБА ВАНЃА ЗА 2021 ГОДИНА

Баба Ванѓа, чие вистинско име е Вангелија Гуштерова, беше наречена „Нострадамус на Балканот“, заради нејзините предвидувања кои гледаат на крајот на светот во 5079 година.

Предвидувањата на слепата јасновитка за 2021 година беа откриени откако таа ги предвиде 11 септември и Брегзит, и покрај тоа што умре години порано.

Таа го изгубила видот на 12-годишна возраст и тврдеше дека во исто време станала свесна дека и е даден многу редок дар од Бога за да гледа во иднината.

Таа предвидела дека универзумот ќе заврши во 5079 година и наводно открила инциденти во годините помеѓу.

Според тоа таа знаеше за распадот на Советскиот Сојуз, нападот на 11 септември 2001 година, смртта на принцезата Дајана и катастрофата во Чернобил, а многу сметаат дека 85% од нејзините предвидувања се точни.

Непосредно пред нејзината смрт на 85-годишна возраст во 1996 година, таа рече дека 2021 година ќе биде година во која ќе се најде лек против рак.

Баба Ванѓа тврдела: „На почетокот на 21 век, човештвото ќе се ослободи од ракот. Ќе дојде денот кога ракот ќе биде заврзан со железни ланци“.

Но, работите не изгледаат добро за претседателот Доналд Трамп кога тој ја напушта Белата куќа, бидејќи Баба Ванѓа рече дека очигледно ќе страда од „мистериозна болест“.

Таа тврди дека 45-от американски претседател ќе се разболи од „мистериозна болест што ќе го остави глув и ќе предизвика траума на мозокот“.

Нејзините диви предвидувања исто така тврдат дека европската економија ќе падне, дека обидот за атентат врз рускиот претседател Владимир Путин ќе го изврши некој од неговата земја и дека исламските екстремисти ќе ја нападнат Европа, односно дека ќе користат арсенал хемиско оружје против Европејците.

„Светот ќе страда од многу катаклизми и големи катастрофи. Свеста на луѓето ќе се промени. Ќе дојдат тешки времиња. Луѓето ќе бидат поделени според нивната вера. Сведоци сме на разорни настани што ќе ја променат судбината на човештвото“.

Се чини дека предвидувала и интересни работи како дека производството на бензин ќе запре, возовите ќе „летаат“ користејќи сончева светлина, а Земјата ќе се одмори“.

Нејзиното најбизарно предвидување е дека во 2021 година, змејот ќе владее со планетата.

Се тврди дека таа рекла: „Силен змеј ќе го заземе човештвото. Трите великани ќе се обединат. Некои луѓе ќе имаат црвени пари. Гледам броеви 100, 5 и многу нули“.

Се чини дека нејзините зборови не треба да се сфаќаат премногу буквално.

Толкувачите претпоставуваат дека „змејот“ е Кина.

Трите гиганти би можеле да бидат Русија, Индија и Кина, а парите може да бидат банкноти од 100 јуани и 5000 рубљи, кои се и црвени.

Таа исто така сметала дека ќе воспоставиме контакт со вонземјани во следните 200 години.

Само времето ќе покаже дали Баба Ванѓа беше во право.

најчитани вести

Македонија

Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Андонов се огласи на Фејсбук и со жестока реакција побара оставка од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Еве што напиша:...

Забава

Секогаш е убаво да се види згодна девојка која си го шета миленичето, а притоа да води сметка за општествената одговорност – плусот е...

Забава

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ важи за една од најзгодните жени на сцената. Без разлика дали ќе се појави во опуштена комбинација или елегантно...

Свет

Британски експерти тврдат дека новиот вид, откриен во таа земја, сега инфицира повеќе деца, а тие досега биле најзаштитени. Во САД дури 25 проценти...