Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Додека Тотенхем се бореше за полуфинале во Лига Купот, Роуз со автомобил се забил во автобуска постојка

30-годишниот англиски дефанзивец од лондонскиот Тотенхем, Дени Роуз бил уапсен од полицијата во Нортемптон по сообраќајна несреќа. „Телеграф“ информира дека вчера вечер, Роуз возејќи покрај автопатот со голема брзина, изгубил контрола и влетал во автобуска постојката. Самиот фудбалер не бил повреден, а неговиот автомобил бил скоро комплетно уништен.

Полицијата го обвини за опасно возење и го задржа во притвор во полициската станица за понатамошна постапка. Останува непознато зошто Роуз заврши во Нортемптон, додека неговиот тим играше против Стоук во Лига Купот на Англија, 150 километри подалеку.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Андонов се огласи на Фејсбук и со жестока реакција побара оставка од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Еве што напиша:...

Забава

Секогаш е убаво да се види згодна девојка која си го шета миленичето, а притоа да води сметка за општествената одговорност – плусот е...

Свет

Британски експерти тврдат дека новиот вид, откриен во таа земја, сега инфицира повеќе деца, а тие досега биле најзаштитени. Во САД дури 25 проценти...

Забава

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ важи за една од најзгодните жени на сцената. Без разлика дали ќе се појави во опуштена комбинација или елегантно...