14 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

110 санкции за непрописно престигнување

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.12.2020) спроведе акциска контрола за санкционирање на непрописното престигнување, прекршок кој е меѓу најчестите причини за сообраќајни незгоди со тешки последици. На територијата на целата држава санкционирани се 110 возачи за непрописно престигнување. Санкционирани се и 252 други прекршоци. Министерството за внатрешни работи продолжува со засилените контроли со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести