Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР КАМП НА СМРТТА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА (фото)

Извештајот кој неодамна беше објавен од Комитетот за човекови права во Северна Кореја со седиште во Вашингтон открива вознемирувачки детали за центрите познати како центри за превоспитување во комунистичката држава, но „The Sun“ ги коментира како кампови на смртта, по објавувањето на извештајот.

Во извештајот има шокантни тврдења дека луѓето фатени во обид да избегаат од Северна Кореја се затвораат во овие логори и се третираат како робови, и се тераат да работат до смрт.

Осврнувајќи се на сателитски слики снимени во различно време од логорот „Chng San“ број 11, кој се наоѓа источно од главниот град, извештајот тврди дека се прикажани и масовни гробници, каде што може да се поставени телата на затворениците.

најчитани вести

Македонија

Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Андонов се огласи на Фејсбук и со жестока реакција побара оставка од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Еве што напиша:...

Забава

Секогаш е убаво да се види згодна девојка која си го шета миленичето, а притоа да води сметка за општествената одговорност – плусот е...

Балкан

Во една прилика, Матија Бешковиќ рече дека Јосип Броз Тито останал „голем човек без дела“ како познати оперски пејачи пред уредите за снимање звук....

Забава

Старлета Ана Кораќ која учествуваше во неколку реалити шоуа повторно привлече внимание со сликите во долна облека, која сокри само мал дел од нејзините...