Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

РОДИТЕЛИТЕ МУ ЈА ФРЛИЛЕ ЦЕЛАТА ПО*НО КОЛЕКЦИЈА -Сега си ги тужи родителите

Мажот кој со години собирал магазини и филмови за возрасни, решил да си ги тужи родителите откако му ја фрлиле колекцијата, која според него, вредела мало богатство.

Давид Векинг (42) од Мичиген решил после разводот привремено да се врати кај родителите, што за неговата колекција за возрасни било погубно. Имено, родителите немале слух за неговиот колекционерски дух, па се фрлиле. Шокиран од фактот ги тужел, па ги добил на суд заради што сега треба да добие отштета. Како што рекол колекцијата вредела околу 25 000 долари.

Иако родителите на суд рекле дека побарале од него да не ја носи колекцијата во нивниот дом, судот сметал дека ниту како родители ниту како станодавци немале право да чепкаат нешто што им припаѓало на нивниот син.

Според Би-би-си, тој кај родителите живеел девет месеци во текот на 2017 година, за потоа да се пресели во Индијана. Ставот на родителите дека не сакаат ништо со неговото „колекционерско богатство“ бил ист и за време на селидбата во друг град, па не сакале ниту да му помогнат со селењето на неговите работи, но ниту да ги чуваат во својот дом.

најчитани вести

Македонија

Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Андонов се огласи на Фејсбук и со жестока реакција побара оставка од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Еве што напиша:...

Забава

Секогаш е убаво да се види згодна девојка која си го шета миленичето, а притоа да води сметка за општествената одговорност – плусот е...

Балкан

Во една прилика, Матија Бешковиќ рече дека Јосип Броз Тито останал „голем човек без дела“ како познати оперски пејачи пред уредите за снимање звук....

Забава

Старлета Ана Кораќ која учествуваше во неколку реалити шоуа повторно привлече внимание со сликите во долна облека, која сокри само мал дел од нејзините...