Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Приведено лице во Скопје барано по потерница

На 22.12.2020 во 22,20 часот на подрачје на Центар од полициски
службеници од СВР Скопје е приведен С.Д.(21) од Скопје, кој се
барал по издадена потерница за издржување на затвор од две
години. Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

најчитани вести

Македонија

Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Андонов се огласи на Фејсбук и со жестока реакција побара оставка од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Еве што напиша:...

Забава

Секогаш е убаво да се види згодна девојка која си го шета миленичето, а притоа да води сметка за општествената одговорност – плусот е...

Балкан

Во една прилика, Матија Бешковиќ рече дека Јосип Броз Тито останал „голем човек без дела“ како познати оперски пејачи пред уредите за снимање звук....

Забава

Старлета Ана Кораќ која учествуваше во неколку реалити шоуа повторно привлече внимание со сликите во долна облека, која сокри само мал дел од нејзините...