Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Австралија Опен нема да дозволи навивачите да се шетаат низ „Мелбурн Парк“

Организаторите на Австралија опен во 2021 година воведоа најнови безбедносни мерки за навивачите кои ќе сакаат да присуствуваат на турнирот. Според денешните информации, за првпат во историјата на турнирот, гледачите нема да можат слободно да се движат низ тенискиот центар „Мелбурн парк“.

Секој билет ќе овозможи пристап до една од трите зони, во зависност од избраната арена. Посетителите во првата зона ќе можат да влезат во арената „Род Лејвер“ и во делот за храна. Втората зона ќе се формира околу арената „Маргарет Корт“, а таа ќе вклучува и терени на отворено и платформа за следење на натпревари на големо платно. Билетот до третата зона ќе овозможи пристап до „Хајсенс Арената“.

За секоја зона има одделни влезови, за навивачите да не се мешаат. Продажбата на билетите започнува утре.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Андонов се огласи на Фејсбук и со жестока реакција побара оставка од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Еве што напиша:...

Забава

Секогаш е убаво да се види згодна девојка која си го шета миленичето, а притоа да води сметка за општествената одговорност – плусот е...

Балкан

Во една прилика, Матија Бешковиќ рече дека Јосип Броз Тито останал „голем човек без дела“ како познати оперски пејачи пред уредите за снимање звук....

Забава

Старлета Ана Кораќ која учествуваше во неколку реалити шоуа повторно привлече внимание со сликите во долна облека, која сокри само мал дел од нејзините...