Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Сензационално: Половина соблекувална на Барса е против Меси!

BARCELONA, SPAIN - FEBRUARY 02: Lionel Messi of FC Barcelona looks on during the Liga match between FC Barcelona and Levante UD at Camp Nou on February 02, 2020 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Лео Меси не е веќе така неприкосновен лидер на Барселона, барем според шпанскиот „Диарио“ кој лансира сензационална приказна дека половина соблекувална или шест фудбалери, застанале против Меси и дека владее “тиква војна“ меѓу нив и Аргентинецот.

Се шпекулира дека тоа се Пуџ, Тер – Штеген, Дембеле, Умтити, Пјаниќ и Фирп. Тие сметаат дека Меси е тој што ја нарушува атмосферата во клубот.

Инаку јасно е дека судбината на Лео во Барса ќе биде позната на 25 јануари, ден по изборите за претседател на клубот. Ако победи Лапорта тогаш Меси најверојатно останува, во спротивно ќе си замине, ПСЖ, Сити или Интер се опциите за него.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

„Одбегнувањето на соочување со овие луѓе кои што му дадоа доверба доволно кажува за искрените намери на актуелното раководство и мислам дека на нив...

Балкан

Во една прилика, Матија Бешковиќ рече дека Јосип Броз Тито останал „голем човек без дела“ како познати оперски пејачи пред уредите за снимање звук....

Забава

Секогаш е убаво да се види згодна девојка која си го шета миленичето, а притоа да води сметка за општествената одговорност – плусот е...

Балкан

Кога Јосип Броз Тито починал, дел од членовите на претседателството на СФРЈ, меѓу кои Стеван Дроњски и Стане Доланц, сакале да го балсамираат и...