Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Барди во јануари се сели во Њукасл!?

Како што пишуваат медиумите во Англија, Енис Барди би можел уште во зимскиот преоден рок да го напушти Леванте и да направи трансфер во Премиерлигата, во Њукасл. Веќе наголемо се пишува дека интересот за македонскиот репрезентативец од страна на тимот од “Сент Џејмс Парк“ е евидентен и дека нема да биде изненадување ако во јануари, еден од најдобрите изведувачи на слободни удари во Ла Лига би заминал на Островот.

Сепак се наведува дека може проблем да биде барањето, односно високата отштета која Леванте ја бара за Македонецот. Таа изнесува околу 25 милиони евра, што за Њукасл била превисока, но јасно е дека ако сака тимот од Премиерлигата да го купи Енис Барди, ќе мора ги искешира тие пари. Во спротивно Леванте ќе чека до јуни, кога веројатно цената на Барди би била уште повисока.

Инаку според Трансфермаркт, Барди е највредниот македонски фудбалер, со 20 милиони евра.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

„Одбегнувањето на соочување со овие луѓе кои што му дадоа доверба доволно кажува за искрените намери на актуелното раководство и мислам дека на нив...

Балкан

Во една прилика, Матија Бешковиќ рече дека Јосип Броз Тито останал „голем човек без дела“ како познати оперски пејачи пред уредите за снимање звук....

Забава

Секогаш е убаво да се види згодна девојка која си го шета миленичето, а притоа да води сметка за општествената одговорност – плусот е...

Балкан

Кога Јосип Броз Тито починал, дел од членовите на претседателството на СФРЈ, меѓу кои Стеван Дроњски и Стане Доланц, сакале да го балсамираат и...