7 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

ХОРОР ВО ЛОНДОНСКИ ХОТЕЛ: Полицијата пронајде тело на девојка во куфер, нејзиното момче исчезна од земјата!

Лондонската полиција истражува смрт на жена чие тело е пронајдено во куфер во хостел во западниот дел на градот, пренесува „Guardian“.

Телото го открил вчера молер од хостелот, две недели откако соседите пријавиле дека се шири непријатен мирис. Сè уште никој не е уапсен, а полицијата соопшти дека сè уште не ги утврдила причините за смртта или идентитетот на починатата жена.

Според соседите, починала „убава повлечена девојка“.

Другите соседи изјавија дека Лиса има момче, но дека тој исчезнал.

Полицијата соопшти дека обдукцијата на телото ќе се изврши денес.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести