Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Работнички наместо во „Градски парк“ ќе биде домаќин во „Кале“

Во следните два дена ќе се одиграат заостанатите мечеви од Првата лига, чиј тек е на „мускули“. Поради Ковид-19, бројот на одложени мечеви е поголем од одиграните, секое коло е скромно.

На терен, во домашниот шампионат по пауза од месец и пол се враќа и Работнички. И оваа не е толку голема вест колку падотокот дека наместо во „Градски парк“, најтрофејниот ќе биде домаќин на Еуроникел во „Кале“, засега причините не се познати. Условите во „Градски парк“ одамна не се нивото за еден прволигаш, па се чини ова е одговорот.

Последен пат Работнички играше на 7. ноември против Кожув на гости. Поради репрезентативната пауза, а потоа и проблем со коронавирус во редовите на противниците, Димитар Мираковски имаа долга пауза.

Во среда силите ќе ги одмерат Академија ФМП и Пелистер, а додека утре ќе се сретнат Вардар – Црн Дрим, во дуел од првото коло.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк пристигна ексклузивна информација од очевидци за огромна полициска раздвиженост и голем број на полициски припадници на граничниот премин кај Ново...

Македонија

„Одбегнувањето на соочување со овие луѓе кои што му дадоа доверба доволно кажува за искрените намери на актуелното раководство и мислам дека на нив...

Балкан

Во една прилика, Матија Бешковиќ рече дека Јосип Броз Тито останал „голем човек без дела“ како познати оперски пејачи пред уредите за снимање звук....

Балкан

Кога Јосип Броз Тито починал, дел од членовите на претседателството на СФРЈ, меѓу кои Стеван Дроњски и Стане Доланц, сакале да го балсамираат и...