Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Германци се тоа: Баерн Минхен во време на светска корона криза, годината ја заврши со добивка!

Додека најголемиот број светски клубови, посебно оние фудбалските, мака мачат како да исплатат плати, доаѓа сензационална вест од Германија. Имено Баерн Минхен во време на светска корона криза, објави дека во годината што изминува работел со добивка. Навистина неверојатно. Добивката е 10 милиони евра, сума која не е нешто посебно за таков клуб како што е баварскиот, но сепак најважно е дека нема загуба.

“Фактот дека годината ја завршуваме со добивка е супер вест“ објави претседателот на Баерн, Карл – Хајнц Румениге.

Инаку лани чистата добивка беше околу 53 милиони евра.

Баерн Минхен, по Реал Мадрид е вториот клуб во светот кој објави дека 2020 година ќе ја заврши во плус, па макар и минимален.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк пристигна ексклузивна информација од очевидци за огромна полициска раздвиженост и голем број на полициски припадници на граничниот премин кај Ново...

Македонија

„Одбегнувањето на соочување со овие луѓе кои што му дадоа доверба доволно кажува за искрените намери на актуелното раководство и мислам дека на нив...

Балкан

Кога Јосип Броз Тито починал, дел од членовите на претседателството на СФРЈ, меѓу кои Стеван Дроњски и Стане Доланц, сакале да го балсамираат и...

Македонија

Денеска, македонската кошарка загуби уште едно големо име. Прерано, на 58 годишна возраст, нè напушти големиот Марјан Лазовски. Поранешниот играчки големец на МЗТ Скопје,...