10 C
Skopje
петок, април 23, 2021
spot_img

СЕ ПОЈАВИЈА ТАЈНИ ДОКУМЕНТИ – Еве зошто бил успешен атентатот на АРКАН

Жељко Ражњатовиќ Аркан со години во својата околина имал луѓе од доверба, кои се грижеле многу за неговата безбедност, но кога дел од нив биле тргнати по тајниот план на државните структури и српското подземје, околу шефот на српската доброволна гарда останаа аматери.

Најблиските пријатели на Аркан и соработници од 90-те години биле тргнати за да се ослаби сопругот на Цеца. Насмесо искрените пријатели, се појавиле некои нови кои му се восхитувале, но знаеле да побегнат кога е најтешко.

Меѓутоа, најлошо било со обезбедувањето, зашто таму имал луѓе без искуство. Сите го убедувале Аркан дека е безбеден и дека нема зошто да се грижи, но таквиот однос во 2000 година скапо го чинел.

Се открива и дека постоел човек кој секој ден до најситни детали го планирал патот по кој ќе се движи Аркан, како и неговото семејство.

Читај Следно

10,350FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести