Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Роналдо изедначи рекорд во Серија А од 1961 година

Кристијано Роналдо синоќа постигна нови два гола за Јувентус, кој славеше со 4-0 против Парма. Со новите погодоци, португалскиот фудбалер го изедначи рекордот на Омар Сивори од 1961 година.

Роналдо постана петиот играч кој постигнал најмалку 32 година во Серија А во една календарска година. Ѕвездата на Јувентус може да го подобри овој рекорд, бидејќи до крајот на 2020 година му остана уште еден првенствен меч.

Она што е е воодушевувачки е дека Роналдо до бројката од 32 гола дојде по само 28 одиграни натпревари во Серија А во 2020 година.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк пристигна ексклузивна информација од очевидци за огромна полициска раздвиженост и голем број на полициски припадници на граничниот премин кај Ново...

Спорт

Иван Чупиќ го напушта Вардар по завршување на сезоната. Хрватскиот репрезентативец и минатата година беше на мета на многу клубови, но одлучи да остане...

Македонија

Скопскиот локал МОШ повторно во центарот на вниманието, според информациите кои пристигнуваат во локалот имало забава која продолжила после 21 часот, а инспекторите на...

Македонија

„Одбегнувањето на соочување со овие луѓе кои што му дадоа доверба доволно кажува за искрените намери на актуелното раководство и мислам дека на нив...