10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ПУТИН НЕМА СИЛА ШТО ЌЕ ГО НАТЕРА ДА КОРИСТИ СМАРТ МОБИЛЕН

Рускиот претседател Владимир Путин сè уште не користи паметен телефон, иако од време на време користи Интернет, изјави за радио станицата „Комсомолскаја правда“ портпаролот на Кремлин, Дмитриј Песков.

„Нема паметен телефон, тоа е едноставно невозможно“, рече портпаролот, пренесува ТАСС. Иако Путин повремено користи Интернет, тој нема многу време, рече Песков, одговарајќи на прашањето дали Путин може да прочита бројни интернет публикации за себе и за околината.

Портпарол на Кремлин потсети дека Путин се подготвувал за прес-конференција во последните неколку дена, занимавајќи се со горливите државни прашања, вклучувајќи ги и цените на храната. Одговарајќи на прашањето кој би можел да стои зад лажните вести за личниот живот на Путин, Песков истакна дека некои неодамна објавени материјали „насекаде имаат отпечатоци од странска разузнавачка агенција“, но се воздржа од именување на истите.

Вчера Путин ги именуваше американскиот Стејт департмент и американските разузнавачки агенции како автори на лажни вести за него и неговото семејство.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести