Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР БАБА И ДЕДО: Го убиле внукот па го испекле во рерна..

Баба и дедо од Русија, наводно, прво си го задавиле двегодишниот внук, а потоа го ставиле во рерна и го испекле. Јагленисаните делови ги фрлиле надвор на снегот.

Кога родителите на малиот Дима, Марија (20) и Димитриј (25) дошле по синот, останале во шок: запалените остатоци на дететенцето биле фрлени на снегот, пренесува Мирор. 

Бабата (48) и дедото (52) на кои младите родители им верувале дека ќе се грижат за нивниот син, се уапсени под сомнение дека извршиле убиството. Настанот се случил во гратче на југозападот на Сибир.

Полицијата само кусо рекла дека детето е „задавено и фрлено во печка“, заради што и ја привела двојката во врска со смртта на внукот.

најчитани вести

Свет

Во последното интервју за Си-Ен-Ен, коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс изнесе лоша вест за сите кои многу се надеваат на вакцината и даде свое...

Македонија

Денес на Твитер се појави документ кој укажува дека Петар Ристески пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е стар член на СДСМ. Засега тој ниту...

Македонија

Скопскиот локал МОШ повторно во центарот на вниманието, според информациите кои пристигнуваат во локалот имало забава која продолжила после 21 часот, а инспекторите на...

Свет

Американката Џенифер Олајире-Аро (27), наставничка по математика во средно училиште во Јужна Каролина, е уапсена за закани, психофизичко малтретирање и принудување на ученик (17)...