10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ХОРОР БАБА И ДЕДО: Го убиле внукот па го испекле во рерна..

Баба и дедо од Русија, наводно, прво си го задавиле двегодишниот внук, а потоа го ставиле во рерна и го испекле. Јагленисаните делови ги фрлиле надвор на снегот.

Кога родителите на малиот Дима, Марија (20) и Димитриј (25) дошле по синот, останале во шок: запалените остатоци на дететенцето биле фрлени на снегот, пренесува Мирор. 

Бабата (48) и дедото (52) на кои младите родители им верувале дека ќе се грижат за нивниот син, се уапсени под сомнение дека извршиле убиството. Настанот се случил во гратче на југозападот на Сибир.

Полицијата само кусо рекла дека детето е „задавено и фрлено во печка“, заради што и ја привела двојката во врска со смртта на внукот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести