Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ХИТ ВИДЕО: Ова девојче се лизна 40 пати на замрзнатиот пат

Снимката од ученичка која падна околу 40 пати додека се обидуваше да оди по замрзнат тротоар во украинската престолнина неодамна стана хит на Интернет.

Деветгодишната Марија Мојсејенко се бореше со сите сили против студот, додека нејзините смешни обиди беа снимени од безбедносните камери во центарот на Киев.

На снимката, се гледаат минувачи кои се обидуваат да и помогнат додека таа се обидува да оди по калдрмата „Андријевски Узвиз“, една од историските улици на украинскиот главен град.
Земјата се претвори во лизгалиште откако на 10 октомври влажното време беше проследено со температури под нулата. На снимката се гледа малото девојче со ранецот додека безуспешно се обидува да се искачи по стрмната патека.

Таа постојано се обидува да се искачи по закосениот тротоар но сите нејзини напори завршуваат со паѓање на колена и раце.

Само Марија успева да застане на нозе, таа повторно паѓа замрзнатиот пат. Се гледа како случаен минувач се обидува да и помогне, но после паѓањата тој очаен ги крева рацете во и заминува.
Но, неуспесите не до обесхрабруваат девојчето кое не се откажува и конечно успева да стигне до крајот на патот.
Говорејќи за медиумите потоа, Марија објасни дека брзала кон нејзиниот брат кој бил на крајот од улицата, за заедно да одат дома.

Девојчето рече дека се занимава со гимнастика и „знае како да падне“: „Тротоарот беше толку лизгав што беше невозможно да се застане на нозе“.
Марија додаде дека потоа го стигнала нејзиниот брат и отишле заедно дома.

Нивната мајка Ина Моисејенко изјави дека Марија, која ја нарекува Маша и нејзините браќа, се навикнати да си помагаат едни на други и да не се предаваат лесно.

најчитани вести

Свет

Во последното интервју за Си-Ен-Ен, коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс изнесе лоша вест за сите кои многу се надеваат на вакцината и даде свое...

Македонија

Денес на Твитер се појави документ кој укажува дека Петар Ристески пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е стар член на СДСМ. Засега тој ниту...

Македонија

Скопскиот локал МОШ повторно во центарот на вниманието, според информациите кои пристигнуваат во локалот имало забава која продолжила после 21 часот, а инспекторите на...

Свет

Американката Џенифер Олајире-Аро (27), наставничка по математика во средно училиште во Јужна Каролина, е уапсена за закани, психофизичко малтретирање и принудување на ученик (17)...