Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Фатено лице при извршување на разбојништво во Скопје

На 17.12.2020 во 23.56 часот на ул. „Есперанто“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода Ш.Л.(18) од Скопје кој бил затекнат на лице место при вршење кривично дело „разбојништво“ над Ф.А.(33) од Скопје. 

Тој бил приведен и задржан во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

најчитани вести

Македонија

Соопштение на Иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ Предмет: Одговор на прашањето на Александар Николовски упатено на гостувањето на Канал 5 Лидерот на...

Македонија

Денес на Твитер се појави документ кој укажува дека Петар Ристески пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е стар член на СДСМ. Засега тој ниту...

Свет

Американката Џенифер Олајире-Аро (27), наставничка по математика во средно училиште во Јужна Каролина, е уапсена за закани, психофизичко малтретирање и принудување на ученик (17)...

Забава

Сосема е непотребно да се објасни зошто пост-апокалиптичните филмови, особено оние што зборуваат за големи инфекции, пандемии и болести, доживеале пораст на популарноста на...