Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СТРАШНО: Со возило излета од мост, возачот почина на лице место

На 17.12.2020 во 15.10 часот било пријавено дека на место викано „Бавчи“ во с.Проевце, кумановско, на мост на река Кумановка, патничко возило „југо темпо“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.А.(69) од Куманово, излетало од коловозот, информира МВР.

На местото на незгодата починал возачот, а лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Куманово.

најчитани вести

Македонија

Соопштение на Иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ Предмет: Одговор на прашањето на Александар Николовски упатено на гостувањето на Канал 5 Лидерот на...

Македонија

Денес на Твитер се појави документ кој укажува дека Петар Ристески пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е стар член на СДСМ. Засега тој ниту...

Свет

Американката Џенифер Олајире-Аро (27), наставничка по математика во средно училиште во Јужна Каролина, е уапсена за закани, психофизичко малтретирање и принудување на ученик (17)...

Забава

Сосема е непотребно да се објасни зошто пост-апокалиптичните филмови, особено оние што зборуваат за големи инфекции, пандемии и болести, доживеале пораст на популарноста на...