Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД ВУЧИЌ – НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ПОВЕРУВА ДЕКА Е ТОЈ (видео)

Александар Вучиќ како ученик во ОУ Бранко Радичевиќ во Нов Белград неколку пати учествувал во снимање на емисијата на Бранко Коцкица, а сега се појавила снимка која јавноста немала прилика да ја виде. Во емисијата “Коцкица“ која носи назив “Книга“ се зборува за читањето и неговото значење каде што во 1976 година участвувал и сегашниот претседател на Србија како како ученик првенец и тоа е едно од првите негови појавувања на телевизија (на снимката се појавува на 14:29 минута)

Бранко Коцкица порано за белгратски медиуми открил дека сегашниот претседател “не го препознал после многу години од снимање на Коцкици видео“.

“Одвај го препознав. Тогаш бев многу покрупен од него, а сега е доста покрупен тој“, рекол тогаш Бранко Коцкица.

најчитани вести

Свет

Во последното интервју за Си-Ен-Ен, коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс изнесе лоша вест за сите кои многу се надеваат на вакцината и даде свое...

Македонија

Скопскиот локал МОШ повторно во центарот на вниманието, според информациите кои пристигнуваат во локалот имало забава која продолжила после 21 часот, а инспекторите на...

Македонија

Денес на Твитер се појави документ кој укажува дека Петар Ристески пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е стар член на СДСМ. Засега тој ниту...

Свет

Американката Џенифер Олајире-Аро (27), наставничка по математика во средно училиште во Јужна Каролина, е уапсена за закани, психофизичко малтретирање и принудување на ученик (17)...