Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА: Еве колку заработуваат Луна, Анастасија и останатите..

Не е тајна дека познатите личности заработуваат милиони на Инстаграм. Тие рекламираат производи на разни компании на таа социјална мрежа. Повеќето од  регионалните познати личности го прават ова  на своите профили, особено во време кога заради пандемијата немаат настапи, па ова е нивната единствена форма на заработка.

Меѓу тие личности се и Сека Алексиќ, Луна Џогани, Северина, Анастасија Ражнатовиќ, Зорана и многу други …

Според податоците од Интернет, Луна Џогани заработува и до 1500 евра за една објава на Инстаграм, нејзините следбеници секако се заслужни.

Познати личности кои имаат близу милион следбеници, како што е модната блогерка Зорана Јовановиќ, наводно можат да земат над 3.000 евра.

Анастасија Ражнатовиќ има скоро милион следбеници на Инстаграм, а инфлуенсерите кои имаат над милион следбеници наводно можат да земат и до 6.000 евра.

Во светот, овие бројки се многу поголеми, земајќи го предвид поголемиот број следбеници што ги имаат славните таму. Рекламите на Инстаграм носат добра заработка која станува се попопуларна.

најчитани вести

Свет

Во последното интервју за Си-Ен-Ен, коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс изнесе лоша вест за сите кои многу се надеваат на вакцината и даде свое...

Македонија

Денес на Твитер се појави документ кој укажува дека Петар Ристески пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е стар член на СДСМ. Засега тој ниту...

Македонија

Скопскиот локал МОШ повторно во центарот на вниманието, според информациите кои пристигнуваат во локалот имало забава која продолжила после 21 часот, а инспекторите на...

Свет

Американката Џенифер Олајире-Аро (27), наставничка по математика во средно училиште во Јужна Каролина, е уапсена за закани, психофизичко малтретирање и принудување на ученик (17)...