Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Иван Чупиќ го напушта Вардар?

Semi Final Match 1 - Vardar 1961 vs PPD Zagreb, Final Four - SEHA - Gazprom league, Zadar ,04.09.2020 , Mandatory Credit © Mandatory Credit © Uros Hocevar / kolektiff

Иван Чупиќ го напушта Вардар по завршување на сезоната. Хрватскиот репрезентативец и минатата година беше на мета на многу клубови, но одлучи да остане во Скопје, каде што вели самиот најдобро се чувствува, животот и љубовта кон овој спорт и клуб му годат.

Сепак најновите информации кои доаѓаат велат дека по завршување на сезоната ќе се спакува и ќе си замине од Вардар. Најблизу до неговите услуги е ППД Загреб, тврдат „vecernji.hr“ и „g-sport“.

Чупиќ во таборот на македонскиот тим дојде во 2016 година од Келце, со „црвено-црните“ освои две титули, тој е еден од главните мотори на Вардар.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Соопштение на Иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ Предмет: Одговор на прашањето на Александар Николовски упатено на гостувањето на Канал 5 Лидерот на...

Македонија

Денес на Твитер се појави документ кој укажува дека Петар Ристески пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е стар член на СДСМ. Засега тој ниту...

Свет

Американката Џенифер Олајире-Аро (27), наставничка по математика во средно училиште во Јужна Каролина, е уапсена за закани, психофизичко малтретирање и принудување на ученик (17)...

Забава

Сосема е непотребно да се објасни зошто пост-апокалиптичните филмови, особено оние што зборуваат за големи инфекции, пандемии и болести, доживеале пораст на популарноста на...