Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО: ВЕЧЕРВА ГОЛЕМА АКЦИЈА НА ЦАРИНАТА И ПОЛИЦИЈАТА – ПРЕСЕЧЕН МЕЃУНАРОДЕН КАНАЛ ЗА ТРГОВИЈА СО ДРОГА (фото)


Пред малку до медиа.мк пристигна ексклузивна информација од очевидци за огромна полициска раздвиженост и голем број на полициски припадници на граничниот премин кај Ново Село.


Како што дознаваме одделот за криминалистичка полиција во соработка со царинската управа пресекла сериозен меѓународен канал на трговија со дрога.
Имено, истите извори не брифираа дека дрогата во Македонија е влезена преку Албанија, а фатена на излез према Бугарија.
Ова е уште една од серијата акции на Одделот за криминалистичка полиција, кој периодов очигледно е во бескомпромисна и сурова борба за разбивање на криминални групации, домашни и меѓународни.


Очекуваме повеќе детали од МВР подоцна.

најчитани вести

Свет

Во последното интервју за Си-Ен-Ен, коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс изнесе лоша вест за сите кои многу се надеваат на вакцината и даде свое...

Македонија

Денес на Твитер се појави документ кој укажува дека Петар Ристески пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е стар член на СДСМ. Засега тој ниту...

Македонија

Скопскиот локал МОШ повторно во центарот на вниманието, според информациите кои пристигнуваат во локалот имало забава која продолжила после 21 часот, а инспекторите на...

Македонија

Љубовта и интересот кој го има Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кон неговите нови партнери Зијадин Села и Африм Гаши се поголеми од љубовта...