Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ДРАМА ВО СКОПЈЕ: ЛОКАЛ РАБОТЕЛ ПОСЛЕ 21 ЧАСОТ, влегоа ДПИ и ПОЛИЦИЈАТА – ГОСТИТЕ БЕГАА ПРЕКУ ОГРАДА (фото)

Скопскиот локал МОШ повторно во центарот на вниманието, според информациите кои пристигнуваат во локалот имало забава која продолжила после 21 часот, а инспекторите на ДПИ веднаш пристигнале но биле спречени да извршат увид по што повеќе возила на интервентната полиција пристигнале на асистенција, во еден момент гостите почнале да бегаат преку оградата.

Директорот Стојко Пауновски за медиа.мк ги потврди информациите и додаде дека локалот е затворен со пломба.

најчитани вести

Македонија

Соопштение на Иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ Предмет: Одговор на прашањето на Александар Николовски упатено на гостувањето на Канал 5 Лидерот на...

Свет

Американката Џенифер Олајире-Аро (27), наставничка по математика во средно училиште во Јужна Каролина, е уапсена за закани, психофизичко малтретирање и принудување на ученик (17)...

Македонија

Денес на Твитер се појави документ кој укажува дека Петар Ристески пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е стар член на СДСМ. Засега тој ниту...

Забава

Сосема е непотребно да се објасни зошто пост-апокалиптичните филмови, особено оние што зборуваат за големи инфекции, пандемии и болести, доживеале пораст на популарноста на...