6 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

Исповед на швалерка: “Секоја недела е кај мене, се плаши да ја остави жена му заради синот”

Многу мажи не се осмелуваат, па дури и не сакаат да признаат дека не им ооди во бракот и дека имаат љубовници кои сакаат еденн ден да ги имаат само за себе.

Една жена која е во врска со оженет човек кој има син, смета дека љубовникот би бил со неа, но се плаши да го изгуби контактот со детето, па затоа останува со жената.

– Иако тие отсекогаш имале добри односи, од нејзиното породување, неговата сопруга целосно се промени. Таа често станува агресивна додека се расправа, па дури и ги расипува работите кога е лута, вели љубовницата

Тој и го кажаl сето ова, а потоа започнаla нивната афера. Тие почнаle да се гледаат секоја недела, но тој сепак се враќаl кај своето семејство. Тој смета дека тие би можеле да бидат одличен пар, но знае дека се плаши да го напушти семејството затоа што е загрижен дека никогаш повеќе нема да може да го види својот син.

– Неговата врска е штетна за сите, вклучително и за неговиот син. Вистината е дека не ви нуди ништо повеќе од тоа да бидете љубовница. Ако сакаше вие ​​двајца да бидете двојка, ќе најдеше начин. Објаснете му дека ако сакате да си дадете шанса како пар, заслужувате да бидете број еден во животот на една личност. Ако работите не се променат, сконцентрирајте се на подобрување на вашиот социјален живот со пријателите за да можете да дадете можност да го запознаете вашиот совршен маж, и одговори експерт за врски на Интернет

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести