Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СКАНДАЛ: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп и актуелен пратеник Петар Ристески е член на СДСМ!?

Денес на Твитер се појави документ кој укажува дека Петар Ристески пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е стар член на СДСМ. Засега тој ниту ја потврдува ниту ја демантира веста. Останува да се види како ќе реагираат членовите на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп и сите оние поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ кои го дале гласот за член на СДСМ да стане пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Целата ситуација и не е толку чудна кога ќе се сетите дека екс министерката во владата на СДСМ и Бранко Црвенковски, Гордана Силјановска беше носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во првата изборна единица а предходно и кандидат за Претседател. Жестоки реакции кај членовите на ВМРО-ДПМНЕ предизвика и одлуката на Христијан Мицкоски високо на листата во третата изборна единица да го стави екс пратеникот од СДСМ, Сафет Бишевац. Таквата одлука резултираше со историски наслаб резултат во третата изборна единица, па може само да очекуваме какви ќе бидат реакциите на членовите на ВМРО-ДПМНЕ во некогашниот бастион Прилеп сега кога се појави ваквата информација дека се предводени од член на СДСМ.

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Слики од училиште во Ајутаја, Тајланд, се појавија на социјалните мрежи. Во преден план, наставничка по име Бела е во преден план, давајќи им...

Свет

Пред малку пасторот Марк Брнс, еден од најблиските соработници на Претседателот Трамп сподели информација која одекна како бомба во светот дека Претседателот ќе го...