Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СКАНДАЛ: Наставничка по математика уценувала ученик да имаат се*с за да не го бутне година

Американката Џенифер Олајире-Аро (27), наставничка по математика во средно училиште во Јужна Каролина, е уапсена за закани, психофизичко малтретирање и принудување на ученик (17) да има забранета врска.

Џенифер забележала дека нејзиниот ученик има проблем со математиката, но и дека е многу убав и популарен меѓу девојчињата на училиште, пренесува „scmp.com“.

Таа добила секакви приказни за неговата возраст, многу доброто искуство во сексот, па очигледно решила да се увери во тоа. Бидејќи ученикот постојано добиваше најниски оценки по математика, му се заканувала повторување на годината.

Џенифер понуди да му помогне, а за возврат неколку пати водеше љубов со неа по дополнителните часови на училиште. После неколку дена двоумење, момчето чиј идентитет беше заштитен од јавноста, се согласи да има секс во училницата.

  • Ми рече да легнам над неа со зборовите „влези во мене сега и нема за што да се грижиш, ќе ја поминеш годината. Ако го направиш тоа, ти си сте безбеден“. Бев во шок, но успеав да се опоравам и, како што велат, „да ја завршам работата“. Таа беше многу задоволна, но не можев да се освестим после тоа. Следниот ден, морав да им кажам на моите родители сè и ја пријавивме, рече ученикот во полиција.

Олеснителна околност во истрагата беше тоа што колегатам професорот по математика ги видел како влегуваат во училницата и се заклучуваат. Затоа тој прифати да ја брани професијата и статусот на студенти со своето сведочење.

Џенифер Олахире-Аро беше осудена на 2 години затвор.

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Слики од училиште во Ајутаја, Тајланд, се појавија на социјалните мрежи. Во преден план, наставничка по име Бела е во преден план, давајќи им...

Свет

Пред малку пасторот Марк Брнс, еден од најблиските соработници на Претседателот Трамп сподели информација која одекна како бомба во светот дека Претседателот ќе го...