Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СКАНДАЛОЗНО: Стујардеса нуди сексуални услуги на патници – КОМПАНИЈАТА ВО ХАОС

„Бритиш ервејс“ ги испитува обвинувањата дека една нивна стјуардеса им понудила сексуални услуги и нејзината долна облека на патниците за време и помеѓу летовите.

Нејзините фотографии на кои ги нуди своите услуги прво ги објавија британските медиуми, а на фотографиите јасно се гледа како позира во униформа во авион. Патниците можеле да ја купат долната облека за само 33 долари. Во случај да сака да го пречека во хотелот, потенцијалниот клиент ќе мора да плати двојно повеќе. Откриено е и дека на патниците им била ветена „забава за возрасни“ доколку плаќаат колку што треба.

Stjuardesa, avion, unutrašnjost aviona

– Сè што треба да направите е да платите одредена сума пари и ќе добиете сосема поинакво искуство според вашиот избор – наводно напишала таа.

Откако беа објавени првите информации дека непозната стјуардеса користи работа во авиокомпанијата за да ја промовира својата работа однадвор, авиокомпанијата објави дека започнале истрага за идентификување на мистериозната стјуардеса.

– Очекуваме највисоки стандарди на однесување од сите наши вработени и ги испитуваме овие наводи – рекоа од компанијата.

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Слики од училиште во Ајутаја, Тајланд, се појавија на социјалните мрежи. Во преден план, наставничка по име Бела е во преден план, давајќи им...

Свет

Пред малку пасторот Марк Брнс, еден од најблиските соработници на Претседателот Трамп сподели информација која одекна како бомба во светот дека Претседателот ќе го...