Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Папу Гомез на 33 години го прави трансферот на кариерата и се сели во Милано

Играчот на Аталанта, Папу Гомез е далеку од плановите за тимот оваа сезона. Италијанските медиуми дури шпекулираат дека има несогласувања со тренерот Џан Пјеро Гасперини, со што е блиску до заминување.

Иако во февруари ќе наполни 33 години, сепак, месец порано Гомез може да го направи трансферот на кариерата и да се пресели во Интер.

И покрај тоа што во опција беше МЛС Лигата, сепак, се чини Гомез нема да замине далеку од Бергамо.

Дека Интер е сериозно заинтересиран за Гомез, покажува информацијата дека е подготтвен да го трампа Кристијан Ериксен, кој дефинитивно не се снајде на „Сан Сиро“. Во опција е и позајмица за позајмица, па да се види како ќе се одвиваат работите.

Инаку ако дојде до трансфер, голем проблем е платата на Данецот, кој заработува 7,5 милиони евра по сезона во Интер. Аталанта не може да си ја дозволи таа сума за плата за еден играч.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Слики од училиште во Ајутаја, Тајланд, се појавија на социјалните мрежи. Во преден план, наставничка по име Бела е во преден план, давајќи им...

Свет

Пред малку пасторот Марк Брнс, еден од најблиските соработници на Претседателот Трамп сподели информација која одекна како бомба во светот дека Претседателот ќе го...