Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

КАКО ЛИ ЌЕ РЕАГИРА ЦЕЦА!? Овој глумец ќе го глуми АРКАН ВО НОВАТА ХИТ СЕРИЈА (ФОТО)

Славниот актер се најде во улогата на покојниот сопруг на Цеца во трилерот на режисерот и сценарист Бобан Скерлиќ, а многумина во неговиот лик го препознаа убиениот командант на Српската доброволна гарда на 15 јануари 2000 година.

Петар Бенчина го игра антихеројот Тигар, улога инспирирана од Жељко Ражнатовиќ, кој во првата епизода ќе биде брутално убиен во хотел

Ceca Ražnatović,Željko Ražnatović Arkan

– Бенчина игра мафијаш кој со сопругата доаѓа во хотел во Белград во првата епизода. Додека неговата сопруга ја испитува гардеробата во бутиците, Тајгер е брутално ликвидиран. Во таа сцена, многумина ги препознаа Цеца и Аркан, иако нивните ликови во серијата се појавуваат под други имиња – открива извор во Информер близок до продуцентите и додава дека ова е многу интригантна тема:

– Смртта на Аркан сè уште е од голем интерес за јавноста, иако од тогаш поминаа повеќе од 20 години. Досега ниту еден филм или серија не се занимаваше со тоа убиство, па за нас беше интересно да направиме реконструкција на целиот настан и да го вклучиме во серијата.

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Слики од училиште во Ајутаја, Тајланд, се појавија на социјалните мрежи. Во преден план, наставничка по име Бела е во преден план, давајќи им...

Свет

Пред малку пасторот Марк Брнс, еден од најблиските соработници на Претседателот Трамп сподели информација која одекна како бомба во светот дека Претседателот ќе го...