Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ГРЧКИТЕ ВЛАСТИ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Овој вид дезинфекција му ШТЕТИ НА ЗДРАВЈЕТО И ВООПШТО НЕ ШТИТИ ОД КОВИД-19 !

Националната агенција за лекови на Грција (Εθνικό Οργανισμό Φαρμάκων) издала предупредување до граѓаните кога е во прашање заштитата од корона вирус. 

Имено, тие наведуваат дека прскањето на луѓето кои поминуваат низ дезобариера или кабина пред влезот во одредено подрачје не е прифатлив метод за дезинфекција.

Како што наведуваат од агенцијата, прскање на воздухот со средстав за дезинфекција само претставува ризик по здравјето, а не спречува ширење на заразните вируси како што е корона вирусот SARS-CoV-2.

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Слики од училиште во Ајутаја, Тајланд, се појавија на социјалните мрежи. Во преден план, наставничка по име Бела е во преден план, давајќи им...

Свет

Пред малку пасторот Марк Брнс, еден од најблиските соработници на Претседателот Трамп сподели информација која одекна како бомба во светот дека Претседателот ќе го...