2 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

АРКАН ИМА ДУРИ 9 ДЕЦА – Еве каде се и што прават

Имаше шест деца од два брака, четири од првиот брак со Наталија Мартиновиќ и две со Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Жељко Ражнатовиќ Аркан зад себе остави големо потомство од девет деца, што ги имаше со пет различни жени, и од мажена и од вонбрачна заедница. Тој имал шест деца од два брака, четири од првиот брак со Наталија Мартиновиќ и две од Светлана Цеца Ражнатовиќ. Трите деца се од вонбрачни врски.

Во првиот брак со Наталија Мартиновиќ ги доби близнаците Војин и Никола и ќерките Милена и Маша. Три деца од вонбрачни врски се Михајло, Софија и Анжела, додека Вељко и Анастасија од бракот со Цеца се исто така најмалите деца на Аркан.

Децата од бракот со Наталија не го носат презимето на нивниот татко, но Војин, Никола, Милена и Маша се именувани по нивната мајка – Мартиновиќ. Сите се универзитетски образовани, а пред неколку години Војин ја доби ќерката Миа со кинеската Барбара Ванг.

Првиот близнак, Никола, не живее во Србија со години, а познат е по тоа што е главен модел во видеото на Цеца „Непослушен“ во 1998 година.

Додека Војин, заедно со Анастасија и Вељко, им е многу добро познат на медиумите, најмногу поради конфликтот со Цеца, а неодамна и отворено зборуваше за домашните медиуми за неговиот татко и за растењето.

– Порано имаше најдобри турнири за ждрепки во Загреб, тој можеше да се коцка цел ден, потоа да се качи во автомобилот и да дојде во Белград навечер на време да се искапе и да нè заспие, а потоа повторно да влезе во автомобилот и да продолжи за Загреб – објасни тој.

Војин и Никола беа неговите наследници, единствените машки потомци што ги познаваше во тоа време. Дури за време на војната во Босна дозна дека во раните 1980-ти во Шведска го има синот Михајло. Михајло е најстариот син на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Неговиот син Михајло му го роди Агнета од Гетеборг во времето кога Аркан беше во Шведска.

Со актерката Љиљана Мијатовиќ, Аркан ја доби ќерката Анѓела. Таа сега има 38 години и дипломирала на Богословскиот факултет, а неодамна објави и стихозбирка. Таа е позната на јавноста, бидејќи во младоста се забавуваше со Кристијан Голубовиќ.

Ќерката Софија е наводно дете на социјален работник кој се грижел за Аркан во белгиски затвор. Живее во Брисел денес, а нејзиниот татко прв пат го виде на екранот кога Аркан стана познат на целиот свет во 1991 година. Софија е родена во 1979 година, а самиот Аркан откри во 1994 година дека има ќерка во Белгија. Доаѓаше во сеќавање на нејзиниот татко неколку пати, а потоа негуваше блиски односи со Цеца и при секоја посета имаше само пофални зборови за неа.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести