Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Шок: Почина тренерот на ТСЦ Бачка Топола

На 49. годишна возраст почина тренерот на прволигашот од Србија ТСЦ Бачка Топола, Золтан Сабо. Оваа информација ја потврди и самиот клуб, со соопштение во кое се вели дека целиот колектив е во шок и дека загубиле голем човек, пријател и професионалец.

Золтан Сабо е најзаслужниот што овој клуб имаше рапиден прогрес во изминатиот период и од нисколигаш стигна до најсилната конкуренција, а летово беше дел и од квалификациите за Лигата на Европа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Предвидувањата одат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне. Баба Ванѓа, бугарски пророк, е позната по своите пророштва....

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Ново истражување објавено во медицинското списание „The Lancet Psychiatry“ покажува дека КОВИД-19 може да биде поврзан со низа ефекти на ментално здравје кои се...