Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пикси ќе биде селектор на Србија!?

Како што попладнево и вечерва јавуваат медиумите во Србија, откако Љубиша Тумбаковиќ доби отказ, нов селектор на нашиот северен сосед ќе биде Драган Стојковиќ Пикси. Во “игра“ беа неколку имиња, како Владан Милојевиќ, Саво Милошевиќ, Вељко Пауновиќ, Рајмонд Доменег, Славиша Јокановиќ, но името на Пикси, посебно сега откако нема обврски во Кина и е слободен, изби на површина.

Од ФСС не демантираат дека се преговара со прославениот ас, еден од најдобрите фудбалери во историјата од овие простори, но велат дека до во следните денови ќе го објават името на новиот селектор.

Рековме веќе, одредени медиуми веќе го најавуваат Пикси за селектор како готова работа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Предвидувањата одат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне. Баба Ванѓа, бугарски пророк, е позната по своите пророштва....

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Слики од училиште во Ајутаја, Тајланд, се појавија на социјалните мрежи. Во преден план, наставничка по име Бела е во преден план, давајќи им...