Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ибрахимовиќ: Си реков – мора да бидеш Златан Ибрахимовиќ

Милан и натаму го држи првото место во табелата во Серија А и покрај киксот против Парма (2-20) во неделата. Во составот го немаше Златан Ибрахимовиќ кој наскоро треба да се врати на терените и да ја продолжи битката за Скудетето.

Шведскиот напаѓач и на 39 години не ги крие амбициите.

„За да останам фит, многу тренирам. Мојата филозофија е да работиш вредно, се сè враќа. После 30-та година мора да работите многу повеќе за да се чувствувате добро. Враќањето во Милан беше мојот редизвик, бидејќи тимот не беше на врвот. И пред мене играчите се враќаа, но не успеаја да играат исто во двата мандати. Си реков 0 ќе бидам Златан Ибрахимовиќ и ќе ги променам работите“, изјави Ибра за „Газета дело Спорт“.

Тој верува во освојување на титулата.„Момците мора да бидат храбри, не смееме да се плашиме. Успеав да ја променам харизмата на соиграчите и мораме да веруваме во себе, дури ако сме постари. Никогаш не смееме да се откажеме“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Предвидувањата одат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне. Баба Ванѓа, бугарски пророк, е позната по своите пророштва....

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Ново истражување објавено во медицинското списание „The Lancet Psychiatry“ покажува дека КОВИД-19 може да биде поврзан со низа ефекти на ментално здравје кои се...