Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Зоран Заев: Меѓу првите ќе ја примам вакцината за да докажам дека е безбедна и да дадам личен пример

– Меѓу првите ќе ја примам вакцината за да докажам дека е безбедна и да дадам личен пример во борбата против пандемијата, реле премиерот Заев и додаде дека за празниците ќе остане дома со семејството. Упати и препорака до сите функционери заедно да бидат позитивен пример за сите граѓани.

Заев на денешната прес-конференција истакна и дека веќе е уплатен авансот за нарачаните 833.000 дози вакцини. Премиерот им порача на граѓаните да ги прослават новогодишните празници одговорно, напоменувајќи дека владата ги прифати новите рестриктивни мерки, односно забрана за славење на отворен и затворен простор, а угостителските објекти ќе работат до 18 часот.

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Предвидувањата одат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне. Баба Ванѓа, бугарски пророк, е позната по своите пророштва....

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Пред малку пасторот Марк Брнс, еден од најблиските соработници на Претседателот Трамп сподели информација која одекна како бомба во светот дека Претседателот ќе го...