3.8 C
Skopje
петок, декември 8, 2023

ЕКСКЛУЗИВНО: ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ЗА АПСЕЊЕ НА КРИМИНАЛЦИ НА ПАТАРИНА ЗАВРШИ СО ПУКАЊЕ

Предмалку до медиа.мк пристигна информација за полициска акција на патарина на излез од Скопје. Според очевидци на настанот полицијата спроведувала акција и се обидела да сопре возилото на патарината. Лицата со возилото пробале да бегаат по што се слушнале неколку истрели, а возилото удрило во бандера, по што полицајците успеале да ги приведат лицата од возилото.

Се очекуваат детали од МВР.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img