Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО: ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ЗА АПСЕЊЕ НА КРИМИНАЛЦИ НА ПАТАРИНА ЗАВРШИ СО ПУКАЊЕ

Предмалку до медиа.мк пристигна информација за полициска акција на патарина на излез од Скопје. Според очевидци на настанот полицијата спроведувала акција и се обидела да сопре возилото на патарината. Лицата со возилото пробале да бегаат по што се слушнале неколку истрели, а возилото удрило во бандера, по што полицајците успеале да ги приведат лицата од возилото.

Се очекуваат детали од МВР.

најчитани вести

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Балкан

Предвидувањата одат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне. Баба Ванѓа, бугарски пророк, е позната по своите пророштва....

Балкан

Златото изнесено од Југославија на почетокот на Втората светска војна сè уште постои и, очигледно, се наоѓа во Банката на федерални резерви на САД (FED) во Њујорк!...

Свет

Пред малку пасторот Марк Брнс, еден од најблиските соработници на Претседателот Трамп сподели информација која одекна како бомба во светот дека Претседателот ќе го...