4.8 C
Skopje
сабота, јануари 14, 2023

ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО МАКЕДОНИЈА ДОАЃА ВО МАРТ

Министерот за здравство Филипче на денешната прес конференција најави дека очекува вакцините против Ковид-19 кај нас да стигнат во март.

– Сите земји ги имаат истите активности, фокусирани се на вакцината како и ние. Најавата преку Ковакс системот, иако не конкретно, е дека вакцините треба да ги добиеме во месец март, како ние така и останатите земји од регионот кои имаат случено договор преку Ковакс систелот, рече Филипче.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img