Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мега дуел во осминафиналето во ЛШ – Барселона против ПСЖ!

Ова се осминафиналните парови во Лигата на шампионите. Најдобриот меч дефинитивно е Барселона против Пари Сен Жермен.

Првите мечеви се на 16, 17, 23 и 24 февруари, додека реваншите на 9,10, 16 и 17 март.

Финалето во 2021 година се игра во Истанбул.

ДВОЈКИ ЗА ОСМИНАФИНАЛЕ

МЕНХЕНГЛАДБАХ – МАН.СИТИ

ЛАЦИО – БАЕРН М.

АТЛЕТИКО – ЧЕЛЗИ

ЛАЈПЦИГ – ЛИВЕРПУЛ

ПОРТО – ЈУВЕНТУС

АТАЛАНТА – РЕАЛ М.

БАРСЕЛОНА – ПСЖ

СЕВИЉА – ДОРТМУНД

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Означува крај на едно поглавје и отворање сосема нови поглавја. Бројчани низи во нумерологијата и спиритуалности се гледаат како ангелски броеви, односно низа од броеви...

Балкан

Александар Лека Ранковиќ беше првиот началник на ОЗНА и УДБА и кум на Јосип Броз Тито, но кога се случи аферата „Прислушување“ во 1966...

Балкан

Предвидувањата одат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне. Баба Ванѓа, бугарски пророк, е позната по своите пророштва....

Свет

Добрите познавачи на пророштвото велат дека Нострадамус предвидел многу тежок период, кој опасно ни се приближува. Д-р Трифко Гужина, човекот што ги дешифрираше повеќето...