Connect with us

Hi, what are you looking for?

Х-Фајлс

Куман го пронајде „кртот“ во Барселона

Барселона синоќа едвај доде до победа против Леванте од 1-0, единствениот погодок на мечот го постигна Лионел Меси.

Според тамошните медиуми пред стартот на овој меч, следел напнат разговор меѓу Роналд Куман и Рики Пуиг.

„Ти си кртицата“, му се обратил Куман на фудбалерот, кој според стратегот на каталонскиот гигант ги пренесува информациите, како составите пред секој натпревар.

Ваквото обвинување на Куман на дел од играчите не им се допаднало, дел пак биле воодушевени.

21-годишниот Пуиг дуелот со Леванте го гледаше од клупата за резерва, оваа сезона има четири настапи. Во ерата на Валверде не добиваше шанси, додека пак Кике Сетиен му доделуваше по некоја минутажа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Означува крај на едно поглавје и отворање сосема нови поглавја. Бројчани низи во нумерологијата и спиритуалности се гледаат како ангелски броеви, односно низа од броеви...

Балкан

Александар Лека Ранковиќ беше првиот началник на ОЗНА и УДБА и кум на Јосип Броз Тито, но кога се случи аферата „Прислушување“ во 1966...

Балкан

Предвидувањата одат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне. Баба Ванѓа, бугарски пророк, е позната по своите пророштва....

Свет

Добрите познавачи на пророштвото велат дека Нострадамус предвидел многу тежок период, кој опасно ни се приближува. Д-р Трифко Гужина, човекот што ги дешифрираше повеќето...