5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ГУГЛ ОБЈАВИ ИЗВЕШТАЈ- Еве што најмногу пребарувале луѓето за Корона Вирусот

Гугл објави годишен извештај за зборовите кои се најпребарувани и, се разбира, корона вирусот е меѓу нив.

Луѓето на Гугл пребарувале се и сешто за овој вирус, а ова се најпопуларните прашања на кои се барале одговори:

  • Што е корона вирусот?
  • Колку долго трае лекувањето од Ковид-19?
  • Кои се симптомите на корона вурус?
  • Колку долго корона вирусот останува на површините?
  • Како се пренесува корона вирусот?
  • Колку долго сте заразни ако имате Ковид-19?
  • Дали дијарејата е симптом на Ковид-19?
  • Постои ли лек против корона вирус?
  • Дали корона вирусот се пренесува преку воздухот?
  • Дали кивањето е симптом на Ковид-19?

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести