9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ХОРОР ПРЕДВИДУВАЊА НА БАБА ВАНЃА – Најстрашното почнува во 2023 година

Предвидувањата одат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне.

Баба Ванѓа, бугарски пророк, е позната по своите пророштва. „Жената Нострадамус“ ја предвидуваше иднината до 5079 година, кога, според нејзиното мислење, ќе дојде конечниот крај на светот.

Ова се најинтересните пророштва на Ванѓа:
Таа предвиде дека во 2023 година Земјината орбита ќе се промени, во 2028 година астронаутите ќе патуваат во Венера, во 2043 година дека муслиманите ќе владеат со Европа, во 2046 година дека луѓето ќе живеат повеќе од 100 години, бидејќи тие лесно ќе ги менуваат органите. Потоа, од 2100 година, таа предвиде дека ноќта повеќе нема да постои и дека вештачкото сонце ќе го осветли другиот дел од планетата, во 2130 година, дека благодарение на вонземјаните, ќе можеме да живееме под вода, а во 2164 година, таа предвиде дека животните ќе добијат човечки квалитети.

Од 2183 година таа рече дека Марс ќе стане нуклеарна сила и ќе бара независност од планетата Земја, а веќе во 2256 година непознат вселенски брод ќе донесе мистериозна болест на Земјата. Исто така, во 2229 година, во Франција ќе се роди ново движење на отпор со цел да се потисне исламот од Европа.

Предвидувањата одат до 3797 година, кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне, и дека луѓето ќе се преселат на нова ѕвезда, а веќе во 4509 година таа рече дека луѓето конечно ќе се сретнат со Бога и ќе разговараат со него лице в лице, лично, додека во 4599 година таа предвиде дека луѓето ќе станат бесмртни, додека цивилизацијата ќе го достигне својот врв во 4674 година со население од 340 милијарди луѓе и ќе започне размножувањето со вонземски суштества.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести