Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Силен земјотрес со јачина од 4,3 степени во Србија

Силен земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала, го потресе средниот дел на Србија. Земјотресот се случил во 13: 48 часот. Епицентарот бил во близината на Крагујевац и Чуприја, на ненаселено место на длабочина од 5 километри.

Бил почувствуван и во Ниш и околината, како и во Белград, но со послаб интензитет.

Денеска земјотрес од 4,6 степени според Рихтер бил почувствуван и во Русија во Владикавказ во близина на границата со Грузија.

најчитани вести

Забава

Означува крај на едно поглавје и отворање сосема нови поглавја. Бројчани низи во нумерологијата и спиритуалности се гледаат како ангелски броеви, односно низа од броеви...

Спорт

Актуелниот европски првак и натаму е во изолација поради позитивни случаи на Ковид-10 во своите редови. Дури 12 играчи се заразени со коронавирус, се...

Балкан

Александар Лека Ранковиќ беше првиот началник на ОЗНА и УДБА и кум на Јосип Броз Тито, но кога се случи аферата „Прислушување“ во 1966...

Забава

Соништата сè уште не се доволно истражена област на свеста, но она што е познато е дека, во некои случаи, тие ги претставуваат нашите...