Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ГО БАРА ЦЕЛА АЛБАНСКА ПОЛИЦИЈА – РАПЕРОТ СИ ОБЈАВИ СЛИКА НА ИНСТАГРАМ ОД КОСОВО (фото)

Познатиот албански рапер Аркименд Лушај, познат како Стреси, кој како организатор на протестите додека полицијата го бараше насекаде, се огласи Косово и потврди дека таму стигнал со погребално возило, денеска повторно се врати да протестира и повторно си поигра со полицијата.

Додека полицијата го бара насекаде, тој на Инстаграм објави селфи од лифтот за да докаже дека не го пропуштил протестот. На сликата тој се гледа со кацига во раката, која најверојатно ја носел за време на протестот за да не го препознаат.

Раперот на објавената фотографија напиша дека убиството на Клодијан Раша повеќе не му припаѓа само на семејството, туку на сите Албанци кои не го користат Клодијан, туку напротив, ја штитат иднината на Албанците.

најчитани вести

Забава

Означува крај на едно поглавје и отворање сосема нови поглавја. Бројчани низи во нумерологијата и спиритуалности се гледаат како ангелски броеви, односно низа од броеви...

Балкан

Александар Лека Ранковиќ беше првиот началник на ОЗНА и УДБА и кум на Јосип Броз Тито, но кога се случи аферата „Прислушување“ во 1966...

Балкан

Предвидувањата одат до 3797 година кога Баба Ванѓа рече дека животот на Земјата ќе исчезне. Баба Ванѓа, бугарски пророк, е позната по своите пророштва....

Свет

Добрите познавачи на пророштвото велат дека Нострадамус предвидел многу тежок период, кој опасно ни се приближува. Д-р Трифко Гужина, човекот што ги дешифрираше повеќето...