Connect with us

Hi, what are you looking for?

Х-Фајлс

Солксјер: Можеме да дојдеме до титулата

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер пред денешното дерби со Манчестер Сити, истакна дека неговиот тим може да дојде до титулата во Премиерлигата, и покрај тоа што неговито тим не игра според очекувањата, особено на домашен терен.

„Знам дека од почетокот на сезоната формата на тимот оди во нагорна линија. Чувствувам дека можеме да дојдеме до титулата“, изјави менаџерот на Јунајтед и додаде:

„Растеме како тим и можеме да бидеме уште подобри. Не верувам дека некој лесно ќе ја освои титулата сезонава. На секој меч одиме на победа, ако победиме на секој натпревар, ќе ја освоиме титулата“, рече Солскјер.

sportmedia.mk

најчитани вести

Балкан

Кога откриле дека вселенската програма што ја купиле е неисправна, Американците ги побарале парите, но секако не ги добиле назад. Русите први го освоија...

Забава

Соништата сè уште не се доволно истражена област на свеста, но она што е познато е дека, во некои случаи, тие ги претставуваат нашите...

Спорт

Актуелниот европски првак и натаму е во изолација поради позитивни случаи на Ковид-10 во своите редови. Дури 12 играчи се заразени со коронавирус, се...

Забава

На социјалната мрежа Твитер се појавила урнебесна снимка каде што главни актери се Ана Бекута и нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка. Пејачката упорно се...