Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

НЕВЕРОЈАТНА ФОТОГРАФИЈА: Џон Тери, легендата на ЧЕЛЗИ бил навредуван од татко му и чичко му поради гол против ВЕСТ ХЕМ (фото)

Многу пати сме ја чуле реченицата дека „фудбалот не е само игра“, туку дека има нешто што го прави овој спорт навистина најважниот прилог во светот. Поранешниот капитен на Челзи, славниот Англичанец Џон Тери, доживеал татко му и чичко му да го навредуваат на еден натпревар, бил лично убеден во тоа.

Причината за тоа беше што Тери играше за „погрешниот“ тим од Лондон. Високиот стопер ги бранеше боите на Челзи, додека неговиот татко и чичко беа заколнати навивачи на Вест Хем, градскиот ривал на „сините“. Така, во една прилика, Тери погоди токму против „Чеканите“, а потоа истрча кон трибината каде што се сместени навивачите на Вест Хем. Имаше што да види таму. Неговиот татко и чичко беа меѓу обожавателите, едниот го навредуваше, а другиот му покажуваше среден прст.

  • Сите во моето семејство го поддржуваат Вест Хем. Еднаш постигнав гол против нив и отидов пред нивните навивачи да го прославам голот. Тогаш ги видов чичко ми и татко ми како ми викаат и ме навредуваат – рече Тери.

најчитани вести

Балкан

Кога откриле дека вселенската програма што ја купиле е неисправна, Американците ги побарале парите, но секако не ги добиле назад. Русите први го освоија...

Забава

Соништата сè уште не се доволно истражена област на свеста, но она што е познато е дека, во некои случаи, тие ги претставуваат нашите...

Забава

Албанката Емануела Руст направила хаос на социјалните мрежи, го фасцинирала машкиот дел од публиката. Таа е прва албанска судика која суди под знакот на...

Забава

На социјалната мрежа Твитер се појавила урнебесна снимка каде што главни актери се Ана Бекута и нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка. Пејачката упорно се...